زندگی

گاهی آنقدر از دست گذشت ثانیه ها دل تنگ میشوم که دلم میخواهد در یکی از سرد ترین ثانیه ها منجمد شوم و مجبور نباشم دیگر بی رمق به دنبالشان نفس بزنم . در یک لحظه سکون و آرامش پیدا کنم و همچون چهره های عکس های قدیمی آخرین نفسم را در پشت یک لبخند ساختگی برای همیشه در محفظه راز دار سینه حبس کنم. و گه گاه آنقدر سر شار از شور زندگیم که میخواهم از روی ثانیه هایی که نرسیده اند پرواز کنم و آینده را در زیر یک خوشبختی گوارا زیر پا بگذارم و از تک تک لحظه های خوش طعم و شیرینش لذت ببرم .

گاهی مزه کز و تلخ شراب مانده زمانه را با تمام وجدم میچشم و چنان منزجر از آن فریاد بر می آورم که تمام کاخی که از امید و آرزو هایم ساخته ام به یک باره بر سرم فرو میریزد و من زیر آن آوار سنگین زهر چشیده در آرزوی مرگ زجه میزنم. و در مقابلش روزهاییست که زندگی طعم دلچسب توت فرنگی های خوش رنگ وتازه رسیده کناره باغچه را به خود میگیرد و همچون یک آهنگ رو ح انگیز مزه احساس و نشاطی را به انسان میچشاند که میخواهم به تمام دنیا لبخند بزنم و دنیا را غرق شادی سرور ببینم.

زندگی گاه آلوده به ظلم. شب های سرد و بی ستاره ظلامات کویری است و گاه صبح آفتابی یک روز فروردین زندگی معجون جادویی است که میتوان آن را به یک جرعه سر کشید و تا مدت ها در مزه ای که از آن به جا میماند تمرکز کرد و سپس با حالت بچه گانه ای دوباره به سویش دست دراز کرد و از آن نوشید.

آری

زندگی فاصله بین آغاز فصل ها زمان عمر یک شاخه گل و اوج آبشار یک لبخند است .

زندگی

ما تابلوی نقاشی استادانه ای است که نباید به عناصرش از نزدیک و زیر ذره بین چشم دوخت. و ضخامت و درشتی و سختی هایش را بررسی کرد باید آن را به دیوار آویخت. از آن دور شد. روی مبل لم داد. کمی سر را کج کرد و همراه با یک موسیقی ملایم در زیبایی اش محو شد...

تا

 هشیارم  در  طربم   نقصان  است

چون

مست شوم بر خردم تاوان است

حالی

است میان مستی و هوشیاری

من

 بنده  آن , که  زندگانی  آن است

(

خیام)
/ 17 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آفتاب

چه زيبا ... من عاشق گذشت ثانيه ها هستم بلکه خدمتم تموم بشه .

ثمينه

زندگی هميشه گذراندن لحظه هاست برای رسيدن لحظه ی عمل وبلاگت قشنگه اگر به وبه من هم بيايی پشيمون نميشی

alireza

و جدا ، چگونه توفيقي است ، آن رحمت كه تلاش و اميدواري پس از شكست را در انسان پديدار مي سازد.... و چه زيباست آن ايمان بي ريا و خالص . موفق و سبز باشيد.

MEHR

سلام.فرا رسيدن عاشورا و تاسوعای حسينی را خدمتتون تسليت ميگم. اميدوارم که اين ايام باعث بشه بيشتر به خودمون و خدای خودمون نزديک تر بشيم.

MEHR

زندگي رسم خوشايندي است. زندگي چيزي نيست كه لب طاقچه عادت از ياد من وتو برود. زندگي شستن يك بشقاب است. زندگي يافتن يك سكه دهشاهي در جوي خيابان است. زندگي مجذور آينه است. زندگي گل به توان ابديت. زندگي ضرب زمين در ضربان دل ما. زندگي هندسه ساده ويكسان نفسهاست. زندگي حس غريبي است كه يك مرغ مهاجر دارد. زندگي بال وپري دارد با وسعت مرگ. پرشي دارد اندازه عشق. زندگاني سيب است،گاز بايد زد با پوست زندگي خالي نيست مهرباني هست،سيب هست،ايمان هست آري تا شقايق هست زندگي بايد كرد.

alireza

سلام / من اشتباها نظر مربوط به يك وبلاگ ديگر رو اينجا فرستاده بودم / اما در مورد نظرت تو نظرخواهيم ، اميدوارم روزي برسه و اين فرهنگ در همه ما رشد پيدا كنه و روزي برسه كه كوته فكري و جهل از اين سرزمين رخت بر بندد! / در مورد نوشتت هم دقيقا همين طوره بايد به زندگي از دور نگريست كه زيبايي و عظمتش ، آن گونه بهتر نمايان ميشود / موفق باشي.

حميد

اي ستاره ها كه بر فراز آسمان با نگاه خود اشاره گر نشسته ايد اي ستاره ها كه از وراي ابرها بر جهان ما نظاره گر نشسته ايد آري اين منم كه در دل سكوت شب نامه هاي عاشقانه پاره مي كنم با دلي كه بوئي از وفا نبرده است جور بي كرانه و بهانه خوشتر است در كنار اين مصاحبان خودپسند ناز و عشوه هاي زيركانه خوشتر است اي ستاره ها چه شد كه در نگاه من ديگر آن نشاط و نغمه و ترانه مرد؟ اي ستاره ها چه شد كه بر لبان او آخر آن نواي گرم عاشقانه مرد؟ سر نهاده ام كه در ميان اين سطور جستجو كنم نشاني از وفاي او اي ستاره ها مگر شما هم آگهيد از دو روئي و جفاي ساكنان خاك كاينچنين بقلب آسمان نهان شديد اي ستاره ها، ستاره هاي خوب و پاك من كه پشت پا زدم به هر چه هست و نيست تا كه كام او ز عشق خود روا كنم لعنت خدا به من اگر بجز جفا زين سپس بعاشقان باوفا كنم اي ستاره ها كه همچو قطره هاي اشك سر بدامن سياه شب نهاده ايد اي ستاره ها، ستاره ها، ستاره ها پس ديار عاشقان جاودان كجاست؟.....آپديت کردم....به منم سر بزن...موفق باشی....بای

عطر ياس

سلامی ديگر ... تصوير قشنگی از زندگی ساختيد ... بی‌شک زندگی جمع تمام لحظات تلخ و شيرين است ... لحظاتتان شيرين و پر اميد ... فرا رسيدن اين ايام را خدمت شما تسليت عرض مي‌كنم ... شاد باشيد و شادي بخش ديگران

نادو

دوست عزيز؛ ممنون از لطف ديدارت. در مورد نوشته ام من هم می گويم کاش همان بود که گفته بودی... اگر مجالی بود و حوصله ای ؛ برگهای ديگری را در ادامه خواهم آورد... منتظر آپديت شما هم هستيم. به اميد ديدار