نورباران

رمضان

پنجره را باز میکنم و از فضا پر و خالی می شوم.امشب چقدر تاریکی شهر معصوم است چه نسیم معطری در کوچه میوزد .گویی یار آشنایی از این کوچه پس کوچه ها گذشته که اینچنین شببوهای عاشق به وجد آمده اند .

ذرات سبک شده اند آنقدر سبک و لطیف که با هر نفس تمام شهر مرتعش می شود بی شک او آمده او که هرسال از آمدنش کاشی های سبز گنبد مساجد شهر گل می دهند او که روح بوته های بهشتی را به باغچه های زرد ما هدیه می دهد . او با کوله باری پر از عطر یاسهای پررنگ به میهمانی سفره های افطار ما می آید .

او آمده ومن روزهاست که از آمدنش با خبرم از وقتی که رسیده دریچه ای از پشت بر گهای اطلسی کنار باغچه گشوده شده .پنجره ای به بهشت . دریچه ای که نور از آن فوران میکند و در کوچه ها جاری میشود در تمام شهر میگردد و درختان کم جانی که کاشته ایم را آبیاری میکند .

همه جا نور باران است .در نور کسی گرسنه نیست . زیر نور انسانها چقدر مهربان میشوند!

فصل برداشت رسیده نگاه کن که درختان بلند آزاد چگونه در سبک شدن شاخه هایشان تمرکز میکنند.ساکنان شهر میوه های نور میچینند و زیر لب آواز می خوانند . آواز ملکوتی ربنا را آواز سحرگاهان آواز سبکبالی آواز رمضان را زمزمه می کنند.

/ 7 نظر / 4 بازدید
پریا کشفی

درود...ممنون که به من سر زدید..من هم آمدم..دیدم...و ذخیره کردم که همه را خوب خوب بخوانم ...اميد که شبتان به صبح بيانجامد!

حبيب

سلام . باز اميد است که به اميد دل تنگيهامان زنده باشيم . رمضان ماه شستشو ست . پاک و پارساييت مبارک . ممنون که به من سر زدی . بدرود

فرشته مهر

وای چه جالب آهنگ وب لاگ منم همينه نغمه های دلت هميشه شاد

فرشته مهر

راستی چه جوری لوگوی وبلاگت رو تو اين سايت عمومی و معروف تونستی بزاری؟؟؟

عليرضا

و چه زيباست اين ماه ...... و چه زيباتر است اين "مهماني" .... و چه ارزشمند است اين "صبر" .... و چه لذت بخش است اين "رنج" .... اي کاش از زيبايي هاي آشکار و پنهانش بهره مند شويم ...

يونس | افسون فسرده

ممنون از ديدارت و ممنون از نظرت...از وبلاگت لذت بردم...باز هم مهمان افسون فسرده باش ... سرخوش و سرمست باش!!!

حميد

هميشه خوش باشي